هر آنکه رنگ ما بگیرد به عرش کبریا نشیند8 قانون کلیدی برای راه اندازی کسب و کار مورد علاقه خود

8 قانون کلیدی برای راه اندازی کسب و کار مورد علاقه خود


اگر به سال های پیش در زمینه کسب و کارهای مختلف توجه کنید، خواهید دید که هر سازمانی برای تبلیغ و گسترش کار خود ملزم به صرف هزینه های هنگفتی بوده است در صورتیکه، امروزه با پیشرفت تکنولوژی ارتباطات، و با توجه به اینکه اکثر افراد جامعه از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، امکان تبلیغ همگانی برای کسب و کارهای نوپا کاملاً فراهم شده است.

بنابراین عصر جدید، موقعیت مناسبی برای کارآفرینان مشتاق در زمینه راه اندازی صنعت و کسب وکار، می باشد. با اینکه مقوله ی کارآفرینی مورد توجه بسیاری قرار گرفته و افراد متعددی به این صنعت وارد شد اند و در نتیجه رقابت صاحبان کار به مراتب بیشتر شده است اما، هنوز هم امکان ایجاد صنعتی جدید و خلاقانه وجود دارد. برای موفقیت در این امر می بایست آگاهانه عمل نموده و طبق قوانین و برنامه ریزی پیشروی کرد.

در اینجا برخی از قوانین کلیدی در این زمینه ارائه شده که راهنمای مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شما خواهد بود.

  1. شرکت خود را گسترش داده اما، آن را ساده نگه دارید

منظور این است که در مخارج پیش روی خود با تمام دقت و تمرکز برنامه ریزی کرده و سعی کنید به صورت بهینه عمل نمایید. به گونه ای که علاوه بر پیشرفت شرکت، سود مناسب خود را کسب کرده و هزینه های اضافی در این زمینه به حداقل مقدار خود برسد.

 

  1. طرح کسب و کار خود را مشخص نموده و منتظر سرمایه گذاری نباشید

بسیاری از کارآفرینان می پندارند که برنامه ریزی و ارائه طرح، تنها برای سرمایه گذاران است و به خود این جرأت را نمی دهند که به رویای خود فکر کرده و آن را محقق سازند.  شما برای راه اندازی کسب و کار خود بیشتر نیاز به برنامه ریزی دارید، تا اینکه منتظر بمانید سرمایه گذاران به سراغ شما بیایند.

پیدا کردن سرمایه گذاران امر ساده ای نیست، و تمرکز تنها روی این موضوع موجب حرکت نکردن و یا کندی روند حرکت شما به سوی پیشرفت خواهد بود. به طور کلی شما می بایست علاوه بر توجه به سرمایه گذاری، بیشتر تمرکز و انرژی خود را روی مشخص کردن طرح خود نمایید.

 

  1. از اتاق خود شروع به کار کرده و برای خود سابقه کسب نمایید

اینگونه نپندارید که، برای ایجاد کسب و کار خود نیاز به مکان وسیع با امکانات متنوعی دارید و باید اجاره های هنگفتی را بپردازید. شما می توانید از محیط ساده و کوچکی کار خود را آغاز کرده و بیشتر به فکر کسب تجربه باشید.

 

  1. بیشتر کارها را خودتان انجام دهید

منظور این است که، در عصر حاضر با توجه به منابع متعددی که وجود دارند، می توانید به طور رایگان بیاموزید چگونه طرح خود را مشخص کرده و آن را راه اندازی نمایید. به جای اینکه از متخصصان زیادی بخواهید که به شما کمک کنند، با مطالعه منابع رایگان موجود در این زمینه اطلاعات و وسعت دید خود را افزایش دهید.

همچنین می توانید خودتان نمونه های اولیه ای از کار خود ایجاد کرده و به بازار ارائه دهید. در نتیجه با این روش می توانید از زمان و امکانات خود به خوبی استفاده نمایید.

  1. طرح و ایده ی خود را ثبت نمایید

برای اینکه تمام حقوق مربوط به ایده و طرح خود را، برای خودتان نگه دارید تا حقی از شما ضایع نشود، ایده تان را به نام خودتان ثبت نمایید. شما می توانید به جای مراجعه به افرادی که هزینه های زیادی برای انجام این کار در نظز گرفته اند، می توانید به صورت اینترنتی ایده ی خود را ثبت نمایید و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید.

با استفاده از سایت هایی که در زمینه ثبت ایده و اختراع وجود دارند، می توانید از کلیه حقوق مربوط به طرح خود آگاه شده و امکان نسخه برداری و انتشار آن را محدود نمایید.

 

  1. ابزار های کم هزینه و بهینه به کار ببرید

شما در تمام جوانب مربوط به کار خود می توانید، ابزارهایی را به کارببرید که از لحاظ قیمت و هزینه، بهینه باشند. به طور مثال به جای بکارگیری چندین نفر برای انجام محاسبات و نگهداری اطلاعات خود، می توانید این کار را توسط نرم افزارهای آماده موجود در سطح وب، به صورت رایگان یا توسط حداقل افراد انجام دهید. از این رو می توانید بسیاری از هزینه های پیش روی خود را کاهش دهید.

  1. از وب سایت های رایگان و رسانه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده نمایید

امروزه بسیاری از کارآفرینان، بازاریابی های مربوط به کار خود را با استفاده از سایت های مختلف و رسانه های اجتماعی انجام می دهند. بسیار مشاهده شده که این روش در مقابل روش های قدیمی بسیار مؤثرتر بوده و هزینه ی بالای تبلیغات را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 

  1. از راهنمایی افراد خبره برای تکمیل نیاز های خود استفاده نمایید

بسیاری از متخصصانی هستند که با تجربه ی مفید خود می توانند راه را برای کارآفرین، هموار نموده و ایشان را در زمینه های مختلفی مانند برنامه ریزی برای تهیه منابع، تعداد کارکنان مورد نیاز و ... راهنمایی کنند. آنها به شما یاد می دهند که چگونه با کاهش منابع و کمترین هزینه های ممکن، میتوانید در کسب و کار خود موفق شوید.

 

البته نکته لازم به ذکر است که، موارد نامبرده برای همه ی ایده ها مناسب نبوده و تنها برای طرح هایی که با این روش ها مطابقت دارند، قابل بکارگیری می باشد. در هرصورت با آگاهی از روش های مختلف می توانید شانس خود را برای موفقیت افزایش داده و از فرصت های پیش روی خود به خوبی استفاده نمایید.

اما به خاطر داشته باشد که شروع کار خود را به تعویق نیاندازید. عصر حاضر، زمان تغییر و تحول است. مشاغل بسیاری در حال شکل گیری و بسیاری نیز در حال شکست می باشند. تنها با برنامه ریزی و به کارگیری روش های نوین می توانید با صرف هزینه هایی بسیار ناچیز، کسب و کار خود را ایجاد کرده و به تحقق رویاهای خود بپردازید. افرادی هستند که با راهنمایی های ارزنده می توانند کمک های لازم در این زمینه را به شما عرضه نمایند.