هر آنکه رنگ ما بگیرد به عرش کبریا نشیندمزایای کسب و کارهای اینترنتی

مزایای کسب و کارهای اینترنتی


رشد سریع اینترنت سبب پیشرفت گسترده ی فرصت های کسب و کار اینترنتی شده است. مشتریانی که مجبور بودند به فروشگاه یا محل کسب و کار برای خرید محصولات یا خدمات سفر کنند، اکنون می توانند معاملات را به راحتی درخانه و یا دفاترشان انجام دهند. همچنین کسب و کارهای اینترنتی نسبت به کسب و کارهای سنتی، برای کارآفرینان جوان مزایای مختلفی را به ارمغان آورده است.

کاهش هزینه های اضافی

کسب و کار اینترنتی باعث کاهش یا حذف بسیاری از هزینه های اضافی مرتبط با کسب وکار شده است. برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، نیازی به خرید یک ساختمان یا اجاره فضای اداری ندارید، زیرا شما می توانید حتی از یک دفتر خانگی استفاده کنید. در بسیاری از موارد،شما برای شروع تنها به یک رایانه، با دسترسی به اینترنت نیاز خواهید داشت.

انعطاف پذیری

با کسب و کار اینترنتی، شما می توانید از حداکثر انعطاف پذیری در زندگی کاری خود لذت ببرید. اینترنت در تمام ساعات  شبانه روز در دسترس است، بنابراین شما می توانید یک برنامه کاری مناسب برای برای خود داشته باشید. همچنین می توانید تمام وقت یا پاره وقت از آن استفاده کنید، بنابراین اگر بخواهید، می توانید کسب و کاری مطابق توانایی ها و برنامه های خود راه اندازی نمایید. اگر شما تنها یک کامپیوترداشته و به اینترنت هم دسترسی داشته باشید، می توانید به معنای واقعی از انعطاف پذیری کاری خود لذت ببرید.

 

بازار نامحدود

با دسترسی به اینترنت جهانی، کل دنیا به یک بازار بالقوه برای محصولات یا خدمات شما مبدل خواهد شد.شما همچنین می توانید بازار خاصی را مورد هدف خود قرار دهید. همچنین اگر کسب و کار شما شامل موارد خاصی باشد، می توانید با استفاده از انجمن های آنلاین، سایت های رسانه های اجتماعی، گروه های شبکه مجازی و صفحات پیام، با افرادی که علاقه ی مشابهی دارند، ارتباط برقرار کنید.

 

بازاریابی کم هزینه

اینترنت راه های مختلفی برای بازاریابی کسب و کار شما بدون هزینه یا با کمترین هزینه ارائه می دهد. شما می توانید یک وبلاگ ایجاد کرده و یا مقالاتی را بنویسید که اطلاعات مفیدی در مورد زمینه کاری شما ارائه دهد. از این طریق می توانید مشتریان جدیدی را جذب نمایید. یکی دیگر از گزینه ها این است که، از Google Adwords استفاده کنید، جایی که آگهی هایی را ایجاد کرده تا مردم در هنگام جستجوی کلیدواژه ای مربوط به شغل شما، بتوانند به راحتی اطلاعاتی را به دست آورند. شما همچنین می توانید فضای تبلیغاتی را در وب سایت های دیگر خریداری کرده یا لینک ها را به صورت رایگان مبادله کنید.

 

سهولت اتجام معاملات

تجارت اینترنتی امکان انجام معاملات را به سادگی فراهم نموده است. شما می توانید یک صفحه امن در وب سایت خود تنظیم کرده تا مشتریان بتوانند با کارت اعتباری و یا از طریق یک سرویس پرداخت آنلاین مانند PayPal ، محصولات شما را خریداری نمایند. با این روش نیاز به ارسال صورت حساب کاغذی و یا پرداخت توسط پول نقد را از زوند کار حذف خواهد شد. این امر سرعت پرداخت را بسیار افزایش می دهد.