هر آنکه رنگ ما بگیرد به عرش کبریا نشیندسرمایه گذاری همانند میلیونر ها

سرمایه گذاری همانند میلیونر ها


رویای بسیاری از مردم میلیونر شدن است، اما تعداد کمی راه و روش رسیدن به آن را می دانند. برخلاف باور برخی، بسیاری از میلیونر ها ثروت خود را به طور آماده و یا از روی شانس به دست نیاورده اند. طبق مطالب ارائه شده در کتاب The Millionaire Next Door  ، تنها 20 درصد میلونرها ثروت خود را از طریق ارث به دست آورده اند. در نتیجه، اکثر میلیونر ها خود ساخته اند.

بنابراین، اگر می خواهید عضوی از این گروه نخبه باشید، سؤال مهم این است که، چگونه کسب درآمد می کنید؟ در حقیقت هیچ کتاب راهنمایی برای میلیونرها وجود ندارد. اکثر آنها از بهترین شیوه های سرمایه گذاری معمولی استفاده می کنند. بهترین روش برای شما این است که، نسبت به امور مالی خود هوشمندانه عمل نموده و درمورد بهترین روش ها تحقیق نموده و به طور استراتژیک سرمایه گذاری نمایید.

استنلی، نویسنده کتاب "میلیونر" همچنین معتقد است که، نگرش عامل بسیار مهمی است. او می نویسد: "یکی از دلایلی که میلیونرها از لحاظ اقتصادی موفق هستند این است که، آنها به طور متفاوت فکر می کنند."

آیا آماده شروع به تغییر نگرش و سرمایه گذاری هوشمندانه، برای ایجاد درآمد میلیونی خود هستید؟ در اینجا چهار روش برای کمک به شما در این زمینه وجود دارد:

  1. محتاطانه عمل نمایید

آیا هنگامی که تصویری از میلیونرهای امروزی را می بینید، تصور می کنید، آنها درآمد خود را از راه قمار یا کلاهبرداری به دست آورده اند؟ در واقع، تصور شما اشتباه است. اکثر میلیونرها در خرج کردن پول خود بسیار محافظه کار هستند. آنها  همواره سعی می کنند از ریسک هایی که، احتمال از بردن سرمایه ی آن ها را افزایش می دهد، اجتناب کنند.

میلیونرها به خوبی می دانند که، با اهمیت به سرمایه ی خود می توانند آن را حفظ کرده، و به مرور زمان آن را گسترش دهند. یک ریسک بزرگ، می تواند تمام سرمایه را به صورت یک جا از بین ببرد. اما مفهوم به این معنا نیست که، میلیونرها هیچ ریسکی را انجام نمی دهند. Spencer Jakab، در یک مقاله برای TIME، نوشته است که:  "اگر شما  از انجام ریسک های بزرگ طی یک مرحله، نگران هستید می توانید آن را به مراحل مختلفی تبدیل کرده و در طول چند مرحله به انجام برسانید."

هنگامی که روشی برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید، نسبت به پاداش آن بی توجه نباشید. از سرمایه گذاری هایی با ریسک بالا اجتناب کرده و روشی استراتژیک برای سرمای گذاری هوشمندانه انتخاب نمایید.

 

  1. در سرمایه گذاری های خود تنوع ایجاد کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهات در زمینه ی سرمایه گذاری این است که، تمام پول خود را بر روی یک قسمت متمرکز کنید. میلیونرها به خوبی می دانند که، برای اجتناب از ریسک، می بایست نمونه کارهای متنوعی داشته باشند. به این ترتیب، آنها به یک شرکت اکتفا نمی کنند. به این صورت اگر از طریق یکی از شرکت هایی که سرمایه گذاری کرده اند، متحمل ضرر شوند، همه دارایی خود را از دست نخواهند داد.

طبق مطالعات انجام شده توسط گروه Spectrem، اکثر میلیونرها 44 درصد از دارایی های خود را در سهام سرمایه گذاری می کنند. این یکی از روش های کسب درآمد میلیونر ها محسوب می شود. آنها در خرید سهام نیز به صورت استراتژیک عمل کرده و می دانند که، چگونه از آنها در جهت پیشرفت خود استفاده نمایند. تمایل بیشتر آنها سمت خرید سهام هایی با ریسک کمتر،و سرمایه گذاری در شرکت های خارجی و داخلی می باشد.

 

اگر شما سرمایه گذار جوانی هستید، می توانید سرمایه گذاری های با ریسک بالا را انجام دهید. همانطور که بزرگتر می شوید،  از ریسک های مربوط به سرمایه گذاری های خود بکاهید تا، اطمینان حاصل کنید که امور مالی شما برای مدت طولانی پایدار خواهد ماند.

همچنین میلیونها  بخش زیادی از ثروت خود را، در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند. با دارایی مناسب،  شما می توانید درآمد بسیاری به دست آورید. اگر تصمیم به اجاره ی  منزل و یا مغازه ی خاصی دارید، توجه داشته باشید که، مشارکت در زمینه ی املاک و مستغلات  می تواند، فرصت بالقوه ای برای سرمایه گذاری سودآور باشد.

 

  1. هزینه ها را کم و کم تر نمایید

وارن بافت، مدیر عامل شرکت Berkshire Hathaway، در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت: "موفقیت در سرمایه گذاری با IQ بالا مرتبط نخواهد بود. همین که شما بالاتر از سطح 25 بوده، و از هوش عادی برخوردار باشید، تنها  کافی است که، اشتباهات سرمایه گذاران را شناخته و متناسب با آنها روند سرمایه گذاری خود را کنترل نمایید."

 

هیچ لزومی ندارد که سرمایه گذاران موفق، باهوش ترین افراد از لحاظ مالی باشند. نکته ی حائز اهمیت این است که، آنها می دانند برای حفظ ثروت خود چه کارهایی باید انجام دهند.طبق انجام تحقیقاتی در ایالات متحده ، نتیجه گیری شد که،90 درصد میلیونرها معتقدند بهترین استراتژی سرمایه گذاری، روش خرید و نگهداری است.

معمولاً میلیونر ها با تکیه بر سرمایه گذاری ها، درآمد خود را به حداکثر می رسانند. آنها هزینه های معامله و سایر هزینه های خود را تا حد امکان کاهش داده تا بیشترین سود و بازده را از دارایی های خود به دست آوردند.

 

  1. مشاوره بگیرید

قابل توجه است که نه تنها همه ی میلیونرها کارشناسان و مشاوران  خوبی در زمینه ی سرمایه گذاری نیستند، بلکه بسیاری از آنها با کمک مشاوران و بهره گیری از اوراق بهادار خود فعالیتی را انجام می دهند. طبق نظر گروه تحقیقاتی در این زمینه، دو سوم میلیونرها با یک مشاور خوب مشورت می نمایند.

 

میلیونرها می دانند که نیازی نیست پاسخ همه ی سؤالات خود را دانسته و در زمینه ی سرمایه گذاری به تحقیقات زیادی بپردازند. آنها مسئولیت این کار را به مشاور خود می سپارند. اما آنها علاوه بر اینکه به طور کامل به مشاوران خود تکیه نمی کنند، آگاهی خود را از وضعیت بازار و سرمایه گذاری ها، در سطح بالایی نگه می دارند. آنها تمام فعالیت های خود را کنترل کرده، و در زمان نیاز به راهنمایی سراغ مشاوری کارآمد می روند.